Svatební přípravy by měly začít takřka po žádosti o ruku. Pokud nechcete mít svatbu pro rodinu a přátele a chcete se oddat jen na radnici, asi vás nečeká zase tak moc příprav. Ale naprostá většina párů touží po větší svatbě. Ani velká svatba nemusí stát spoustu peněz. Záleží čistě na tom, co na svatbě budete chtít. Pokud chcete jízdu kočárem, stříbrem vyšívané šaty a svatební cestu na Bali, asi to bude něco stát. Většina párů chce ale hezkou a normální svatbu, která nebude stát jejich roční příjmy.

fotografka fotoaparát

Co tedy zařídit?
Pokud vůbec nevíte co se na svatby objednává, protože jste ještě nikdy na žádné svatbě nebyli, prohlédněte si svatební fotky klidně i cizích lidí. Na sociálních sítích se prezentují všichni, kdo na svatby něco dodávají. Najdete tak fotografie ze svatebních salonů, ze zlatnických dílen a také samozřejmě najdete fotografie ze svatebních míst. Jakmile si budete prohlížet fotky, nejspíš vám dojde, že jednou z věcí kterou na svatbu rozhodně chcete, je svatební fotograf a kameraman. Díky němu totiž budete mít vzpomínky na váš velký den kdykoliv k dispozici. Někdy se setkáte s tím že jde o dvě různé osoby, a u opravdu velkých svateb si páry najímají kameramana a zvlášť fotografa. Většinou jde ale o jednu osobu, která zvládne oboje.

nevěsta šaty

Je nutné abyste si jako první zařídili svatební místo a termín svatby. Poté můžete pracovat třeba pohoštěním, svatebním oznámením a pak můžete začít hledat šaty. Na internetu najdete mnoho inspirace i na svatební zábavu. Mějte ale na paměti, že většina služeb a zboží které se na svatby objednávají má delší čekací lhůty. Je to dáno i termínem svatby, protože například v létě se jich odehrává více, takže na letošní svatbu na konec léta toho asi už teď mc nezařídíte. Raději počítejte s termínem až na příští léto. Neklesejte ale na mysli, protože si určitě užijete i samotné svatební přípravy.