Zdědili jste nebo pořídili chatu přes realitní kancelář či na inzerát a máte již vyřízené všechny formality? Začínáte přemýšlet nad tím, jak objekt uvést do stavu, který odpovídá vašim představám? A zjistili jste, že se v domě nachází řada zajímavých prvků, které je vhodné zachovat a rekonstrukci provést spíše citlivě? Pak si přizvěte na pomoc odborníky. Alespoň na některé specifické pracovní úkony.

betonová podlaha

Kamenná dlažba – jestliže se uvnitř domu nachází dlažba z kamene, může to být fantastický základ pro rustikální styl. Může jít kupříkladu o pískovec, žulu, rulu nebo mramor a každý z materiálů vykazuje odlišnou strukturu a také vlastnosti. Jestliže je dlažba v dobrém technickém stavu a pouze je zašpiněná, vystačíte tu s profesionálním zásahem čištění podlah https://www.wismont-cisteni.cz/cisteni-schodist-a-podlah/. Specialisté se soustředí na to, aby dlažbu nepoškodili a pouze ji zbavili povrchových nánosů nečistot. Provádí to speciálními stroji a je to činnost, kterou nelze očekávat od amatérských kutilů.

dlaždice na podlaze

Betonové schody – v podobném duchu se může odehrávat i betonové schodiště. Jestliže chcete zachovat jeho původní ráz a nebudete jej ničím obkládat, opět se tu uplatní čisticí stroj. Schodiště bude jako nové a vaše návštěva stěží uvěří, že jste to tu dali tak rychle do pořádku.

Terasa – velký problém představuje terasa, ta bývá znečištěná poměrně značně, zvláště není-li zastřešená tak důkladně, že je vystavována dešti, sněhu, mrazu, prachu a tvorbě lišejníků. Kamenné či keramické obklady na terasách mohou být velmi pěkné a řemeslně dobře zvládnuté, a tak po posouzení, zda stojí za to zachovat původní obklad, lze opětovně využít čisticí stroj. Je to rozhodně méně pracné a rychlejší, než bourání starého obkladu a výstavba nového.

Koberce – je-li v interiéru zachovalý i vlněný či perský koberec a připadá vám, že by potřeboval pouze důkladně vyčistit, lze požádat stejnou firmu o vyčištění koberce strojem, i když samozřejmě zcela odlišným, než tím, co čistí kamenné podlahy.