Když se chystá zahradní slavnost, například svatba, promoce, oslava maturity, kulaté narozeniny nebo firemní setkání pod širým nebem, pomýšlí se v první řadě na ty technické záležitosti, jako je počet sedadel (židlí) u stolů, množství slaného a sladkého občerstvení, alkoholické a nealkoholické nápoje a zajištění party stanu nebo podobného přístřešku, coby zabezpečení před povětrnostními vlivy. Teprve pak přichází na řadu některé drobnosti, například dekorativní prvky. Co by na většině oslav nemělo chybět, a co bývá typickým symbolem takových akcí?

svatební dort

Lampiony a osvětlení – jakmile se setmí a oslava pokračuje do večerních hodin, bude nutné veškeré venkovní prostory nasvítit vhodnou osvětlovací technikou. Pro tyto účely se báječně hodí lampiony a LED diodové pásky, řetězy, zářivky a žárovky. Osvětlení může být barevné, aby se tím docílilo výraznějšího efektu slavnostní atmosféry.

barevné balonky

Pastelové balonky – dokážete si představit oslavu bez balonků naplněných heliem, které se vznáší nad vámi a celé oslavě dominují? Bez balonků je oslava jako dům bez střechy, bez nich se budete stále kamsi ohlížet a očekávat že ještě něco přijde. Myslete na to a opatřete touto „drobností“ jakoukoli vaši akci. Balonků nemusí být dvě stovky, stačí jich pár, aby vás rozveselily zejména svým tvarem a kouzelnými pastelovými barvami. Balonky se budou líbit dětem i dospělým.

Dort – u firemních večírků nebo oslav zakončení studia bývají pozvaným hostům k dispozici drobné zákusky, které si každý samostatně položí na talířek a konzumuje lžičkou či vidličkou, ale u narozenin a svateb by neměl chybět velký vícepatrový dort. Bez dortu nebude nikdy svatba svatbou a tři nebo čtyři patra jsou tu žádoucí i z toho důvodu, že se tím symbolizuje láska, jejíž energie dosahuje až k nebesům. Čím mohutnější dort, tím větší symbolika a pro partnery je to vždy velkou výzvou. Narozeninové dorty bývají spíše menší, ale co mají všechny tyto zákusky společného, je jejich bohatá výzdoba v pestrých barvách.