I v našem hlavním městě se může stát, že se porouchá potrubí. V takovém případě se obvykle volá instalatér Praha. A je pravdou, že výběr je zde poměrně široký. Problém je tak často spíše v tom najít takového, který je skutečně dobrý ve svém povolání. Je totiž pravdou, že najít skutečně kvalitního instalatéra dnes není nijak snadné. Je to především proto, že se do této práce hrne jen málokdo. Je totiž považována za poněkud podřadnou, navíc za takovou, která zrovna příliš nevynáší.

spravované potrubí

Navíc se i sem dostaly korporáty, což v podstatě znamená konec drobným živnostníkům. Tyto firmy zaměstnávají hned několik instalatérů a posílají je ke klientům, když je potřeba. Tak má zákazník jistotu, že vždy bude někdo, kdo mu bude ochoten pomoci. A je faktem, že i instalatéři jsou za toto zřízení poměrně rádi. Většinou to pro ně znamená stálou mzdu, namísto toho aby spoléhali na to, kolik budou mít zrovna daný měsíc klientů. A jistotu alespoň nějaké měsíční částky chce v dnešní době prakticky každý.

rozvod vody v domácnosti

Problémem však je, že tyto firmy zaměstnávají v podstatě kohokoliv, kdo má potřebné vzdělání. Zatímco dříve se vědělo, že zrovna ten svému řemeslu příliš nerozumí a že je lepší volat tamtoho, zde to již neplatí. Nejenže se zaměstnanci jako v každé jiné firmě neustále mění, navíc nikdy předem nemůžete vědět, kdo dostane zrovna vás na starost.

To je také důvod, proč bychom měli opět začít podporovat drobné instalatéry, kteří dělají sami na sebe. Ti šikovní si totiž touto činností dokážou velmi slušně vydělat, ovšem pokud lidé raději volají firmám, neboť je to pohodlnější, pak má i ten sebešikovnější zkrátka smůlu. V současnosti se očekává, že se tento trend bude jen prohlubovat. Je pak otázkou, zda je to dobře, nebo špatně. Výhody i nevýhody obou přístupů jsou jasné, stačí si jen vybrat. Pokud to udělá dost lidí, věci se ještě dají změnit.