Výlety na kole se staly v posledních letech oblíbenými nejen u zapálených cyklistů, kteří si bez jízdy na kole pomalu snad ani neumí představit svůj život, ale také u celých rodin s malými dětmi, jež zase na výlet s tímto specifickým dopravním prostředkem vyjedou jen občas a na kratší vzdálenost. Ať už se řadíte do první či druhé skupiny, nesmí vám na trase chybět nejen společník na dvou kolech a další výbava, ale také něco dobrého k zakousnutí. A co právě na kole můžete zvolit? V letních parnech na kole neoceníte nic více než dostatečné zásoby tekutin. Abyste se jimi však skutečně dokázali osvěžit, musíte zvolit ty správné.

Obložení sendvič

Sázkou na jistotu je samozřejmě voda, vlažný čaj bez kofeinu či ovocné šťávy. A opravdoví sportovci mohou sáhnout i po iontových nápojích, které se zvláště na delších trasách určitě mohou hodit. A ke stylové lahvi na pití se bude hodit i praktický a kvalitní dres maloja. No ale teď již k samotným svačinkám. Po sportovních výkonech, a ještě k tomu v horkém počasí má jen málo lidí chuť na těžká jídla, proto se vám klasické speciality Čechů jako například chléb s řízkem či oblíbeným suchým salámem vzít nevyplatí. Pečivo obložte spíše kvalitní šunkou či sýrem a doplňte o dostatečné množství křupavé zeleniny.

Silueta s kolem

To skvěle poslouží jako základ. Dále s sebou můžete vzít nakrájené kousky ovoce a zeleniny, které nejen doplní cukry a vlákninu, ale také skvěle osvěží a dodají energii na další cestu. Za stejným účelem můžete do batohu s jídlem přidat i cereální, proteinové či energetické tyčinky, jimiž rychle doplníte cukry a hned se vám bude na kolo do dalších kilometrů nasedat lépe. A na jakou svačinku nedáte na cestách s dvoukolovým pomocníkem dopustit právě vy? Třeba svůj repertoár oblíbených svačinek pomocí tipů v našem článku nakonec i o nějakou dobrotu rozšíříte a skvěle si pak pochutnáte.