Mohou být soukromě podnikající lidé chudí? Nemělo by k tomu v zásadě nikdy dojít, ale je až překvapivé, jak často k tomu přece jenom dochází. Podnikatel se sice může snažit, seč mu síly a schopnosti stačí, jenže je tu tolik toho, co přesto nemusí vyjít a co ho může táhnout jako balvan na krku ke dnu! A tak zkrátka musíme konstatovat, že i podnikatelé mohou mít finanční problémy, které se jim osobně třeba nedaří vyřešit. A když pak na to tito nechtějí být sami, berou si půjčky. Kterými se dá zaplatit vše, co je potřeba, a díky kterým se tedy dají přečkat i období nedostatku.

poházená eura

Každopádně se ale ví, že podnikatelé jen tak nějakou půjčku nedostanou. V dobách, kdy se jim moc nedaří, jsou totiž rizikoví, a banky se nerady uchylují k čemukoliv, co by mohlo ohrozit splácení. Takže doloží-li podnikatel bance, že mu to nevynáší, respektive že má záznamy v registrech dlužníků a další komplikace, je po nadějích na nějakou tu podnikatelskou půjčku, byť třeba i poměrně malou.

A tak to musí takoví podnikatelé zkoušet i jinde. A když jsou dost snaživí, dříve či později je napadne i nebankovní hypotéka bez registru. A jakmile se začnou ucházet o tuto, může být všechno rázem jinak. Většina našich podnikatelů je totiž přece majiteli nějakých nemovitostí, a jakmile se nabídne nemovitost jako záruka splácení, není problém právě nebankovní hypotéku dostat. Protože kdyby pak dlužník nesplácel, poslouží k uhrazení dluhů právě tato zástava a vše bude vyřešeno.

peníze eura

A tak zkušení podnikatelé snad ani neváhají, a když se dostanou do problémů, rovnou o takovou nebankovní hypotéku žádají. Dočkají se tu totiž nejjistěji a nejsnáze pomoci, kterou potřebují. A díky níž si snad dokážou dát své záležitosti do pořádku, aby zase bylo dobře.

Takže podnikatelé sice někdy chudí být mohou, ale nemusí to pro ně představovat zásadní a neřešitelnou komplikaci.