Popínavé umělé květiny patří k velmi oblíbeným druhům umělých rostlin, s nimiž lze vytvářet nepřeberné množství variací. Mohli bychom si tu v krátkosti nastínit některé možnosti, s nimiž lze zdobit interiér, anebo je využít ve venkovním prostředí.

Koupelna a kuchyně – v některých koupelnách a kuchyních se vyskytují pouze omezené možnosti denního i umělého světla a s živými rostlinami tu příliš neuspějete. Přesto tu bude scházet květinová výzdoba, ale jak ji vytvořit, když máte omezené možnosti, co se týče elektroinstalace? Využijte umělých rostlin a ty popínavé či převislé tu budou velmi dekorativní.

umělý břečťan a trávník

Chodby a schodiště – toto jsou typické prostory, kde je velmi málo světla, a kde se vám živé rostliny mohou vzepřít žít. S umělými rostlinami tu navíc odpadá časté zalévání a přesazování, což je u schodišť někdy zbytečně namáhavé, například pokud jsou rostliny zavěšené příliš vysoko a vyžadují k zalévání židli nebo dokonce štafle. Ke schodištím se právě nejvíce hodí rostliny popínavé a plazivé, které jsou tu velmi dekorativní, a svou zelení oživují tamní jinak celkem ponurý prostor.

umělá rostlina

Pergola a altán – pod střechou altánů a pergol také nebývá mnoho světla a v jejich vnitřních prostorách se přitom nabízí mnoho možností zavěsit květináč s dekorativní rostlinou. Umělé rostliny tu mohou být zavěšené celoročně, stačí je pouze občas osprchovat od prachu, a to je jediná údržba, kterou vyžadují.

Venkovní terasa – terasy bývají vděčným místem pro pořádání různých společenských oslav a právě tam se umělé květiny bezvadně hodí. V současné době se výroba tohoto druhu zboží velmi zdokonalila a lze říci, že se v mnoha případech jen stěží rozezná umělá rostlina od živé. A zejména v exteriéru mohou umělé rostliny velmi zapůsobit na okolní hosty, například při svatebních obřadech a oslavách pod širým nebem.