Stěhování v létě nebývá zrovna nejšťastnější volbou, ale nemáte-li možnost termín změnit a vystěhovat se musíte, pak je nutné se s tím v poklidu smířit a dané situaci se přizpůsobit. Na co je třeba dát pozor a co nepodcenit?

Vedro – když udeří letní tropy, je nejlepší zalézt do klimatizované místnosti nebo si zajít na koupaliště. Jenže při stěhování nemusí být klimatizace v provozu a na koupaliště je daleko. Připravte se na takové stěhování v předstihu – mějte nachystané vhodné oblečení i obuv a hlavně dobře spěte, choďte spát raději dříve, již po deváté hodině. A je-li stěhovací firma stěhování v Karviné svolná, domluvte stěhovací proces na večerní či noční hodiny, nebo na velmi brzy zrána, kdy je venku teplota vzduchu ještě únosná.

kartonové krabice

Sluneční úžeh – kdo z vás byl někdy na Kanárských ostrovech, kde se Slunce nachází na Obratníku raka, tedy téměř nad hlavou, možná vnímal příjemnou teplotu kolem 25 stupňů Celsia, protože tam ani v létě nebývá tropické horko. Jenže ostré sluníčko dokáže spálit pokožku již během krátké doby a navíc si snadno přivodíte úžeh, pokud nemáte vhodnou pokrývku hlavy. Dávejte si na to pozor i u nás, v našem mírném zeměpisném pásmu, a to zejména v červnu a v červenci, kdy je Slunce relativně vysoko a může vám zapříčinit tento zdravotní problém.

krabice na stěhování

Dehydratace – v zápalu stěhovací euforie můžete naráz zkolabovat v důsledku dehydratace organismu. Buďte opatrní a pitný režim dodržujte, ovšem pouze nealkoholickými nápoji. Vhodné jsou minerálky s obsahem hořčíku a ředěné stoprocentní džusové koncentráty (bez cukru).

Rozmontování nábytku – víte, že mnoho stěhovacích firem zajistí i demontáž nábytku a zpětnou montáž na novém místě? Pokud si na to netroufáte sami, požádejte stěhováky a domluvte se s nimi, zda vám v tomto směru vyhoví. Můžete tím předejít i poškození nábytku v průběhu stěhování, zejména jeho spojovacích částí.