Plánujete stěhování rodinného domu a vychází to zrovna na červenec? Ne vždy si můžeme diktovat termíny a určit, kdy stěhování v Praze 8 proběhne, přičemž nejvýhodnější je to zejména na jaře a na podzim, kdy není venku ani příliš velké vedro a ani chlad. Když už se musíte přestěhovat na začátku nebo v polovině července, anebo dokonce na přelomu července a srpna, kdy vás mohou zastihnout tropická vedra, měli byste se na tento proces řádně nachystat.

kartonové krabice

Nespoléhejte se na meteorologickou předpověď – meteorologové předpovídají počasí na dva až tři dny velmi přesně, ale na týden či dokonce na měsíc rozhodně ne. Nespoléhejte na to, že dlouhodobý výhled počasí žádná vedra neočekává, ta mohou udeřit i ze dne na den, a na dlouhou dobu. Raději s nimi počítejte předem, abyste nebyli zaskočeni.

vozík s bednami

Pitný režim – co bychom vám mohli poradit, je nachystat dostatek lehce stravitelných pokrmů, nejlépe bez masa, a zároveň dostatek tekutin pro pitný režim. Ideální je minerálka s obsahem hořčíku (Magnesia Extra), pomerančový džus (100% koncentrát bez cukru) a kojenecká balená voda. Hlavně žádný alkohol, ten by vás jen dorazil.

Dobře spěte – základem pro bezproblémový pohyb v terénu za letního vedra je dostatečně dlouhý a vydatný spánek. Snažte se ulehat již týden před stěhováním do postele dříve, nezatěžujte mysl zbytečným stresem a dopřejte si před spaním krátkou procházku nebo projížďku na kole. Nezapomeňte v průběhu spánku dostatečně větrat a spěte v naprosté tmě, a také žádná televize, mobil ani notebook – v ložnici nemají co dělat.

Stěhováky pověřte tím nejobtížnějším – o přátelských vztazích panuje jasné pravidlo, které naznačuje, že bychom je neměli zatěžovat svými problémy, ale i když považujete stěhovací firmu za přátelskou, udělejte tentokrát výjimku a zasypejte ji těmi nejnáročnějšími úkoly. Stěhováci jsou trénovaní, jsou to profesionálové a dobře ví, co zvládnou, a co ne. Nemějte proto obavy a usnadněte stěhovací proces hlavně sobě, ovšem chcete-li stěhovákům nabídnou krátké posezení u čaje a bábovky, klidně můžete. Není to samozřejmě podmínkou, ale je to krásné gesto lidské sounáležitosti.