Existuje spousta receptů na vynikající kávu, kterou v podstatě vyrobíte z ingrediencí, které máte běžně doma. Od hořkých, silných káv, až po krémové, sladké nápoje. Potřebujete k tomu jen dobrou a luxusní kávou https://thecoffee.cz/, protože u každého receptu je základem skvělá káva. Pokud použijete nekvalitní kávu, nezáleží už na dalších ingrediencích. Nedosáhnete takového výsledku, jako s dobrou kávou.

zrna

Javorové latté se slaninou

Sladká, vynikající káva se slaným nádechem. Neobvyklá kombinace, která vás dostane. Budete potřebovat 6 tenkých proužků slaniny a asi 300 gramů javorového sirupu. Dále ještě potřebujete uvařené silné espresso a hrnek plnotučného mléka. Nejprve si připravíte javorový sirup se slaninou. Troubu si vyhřejte na 220 stupňů. Rozložte na plech slaninu a pečte ji asi 15 minut, do křupava. Po upečení dejte slaninu do malého hrnce a zalijte javorovým sirupem. Obsah přiveďte k varu na střední teplotě. Tu poté snižte a vařte dalších 15 minut. Hrnec dejte z ohně a počkejte dalších 15 minut. Poté přeceďte. Tato směs vám vydrží v dobré kondici asi dva dny. Poté si nahřejte a napěňte mléko, připravte espresso, a to smíchejte s dvěma lžičkami připraveného sirupu. Zalijte napařeným mlékem a hotovo! Kávu můžete ještě ozdobit skořicí nebo kousky propečené slaniny.

káva

Vietnamská káva

Sladká a krémová káva je spojením sladkosti a vanilky. Budete potřebovat jednu lžíci mleté kávy, dvě lžíce kondenzovaného mléka a horkou vodu. Do vysoké sklenice nalijte kondenzovaného mléka. Připravte si kávu pomocí překapávače a nechte překapat rovnou do sklenice s kondenzovaným mlékem. Přidejte také led, pokud chcete ledovou variantu tohoto nápoje. Nakonec vše promíchejte a máte hotovo! Tento jednoduchý nápoj si naprosto zamilujete a skvěle se hodí pro milovníky sladkých a krémových kávových nápojů.