Naše planeta je stará čtyři a půl miliard let a z toho na ní lidstvo žije pouhé tři miliony let. Přesto jsme za tuto dobu změnili na celém světě ráz krajiny, vymýtili řadu rostlinných i živočišných druhů, zanesli planet Zemi nerozložitelným odpadem (o vesmíru ani nemluvím) a vyčerpali téměř všechny zdroje fosilních paliv. A na nich jsme doposud téměř zcela závislí. Topíme a vaříme plynem, popřípadě dřevem nebo uhlím. Jako pohonnou hmotu pro auta využíváme benzín a ropu. Elektrárny máme stále převážně spalovací, jež opět využívají k získání energie hoření uhlí.

Spotřebováváme více elektřiny

Ropu používáme na výrobu kosmetiky, hnojiv, chemikálií, látek, a dokonce i některých potravin. A elektrické energie přitom potřebujeme víc a víc. Již to není jen osvětlení a pár domácích spotřebičů. Každý má dennodenně při ruce několik drobných elektronických zařízení – mobil, počítač, tablet nebo cokoliv jiného. Elektřinu používáme jako pohonný prostředek v dopravě, někdo s ní topí a vaří. Stále něco nabíjíme a mnohé domácnosti jsou dnes již do nějaké míry „chytré“.

Osamostatněme se

To znamená, že je na dálku ovládá ústřední umělá inteligence, která se snaží reagovat na vaše pokyny a vyplnit vám veškerá přání. Může jít o dálkové ovládání světel, žaluzií, teploty vzduchu, hudby, elektroniky. Vidíme tedy, že se na elektřině stáváme absolutně závislými. Pokud by nastal velký celosvětový výpadek, může to zásadně ohrozit bezpečí a život lidstva. V tuto chvíli není potřeba se bát, elektřinu jsme zatím schopni si zajistit, ale je velmi důležité včas začít myslet na zadní kolečka. Jakým způsobem se mohu pojistit, aby se mě budoucnost a její nejistota dotkly co nejméně? Jak se mohu zbavit alespoň malé části své závislosti na velkých společnostech a nadnárodních firmách? Řešení není tak složité. Můžete využít fotovoltaické elektrárny baterie Joyce-energie.cz, které vám umožní samostatnost a zároveň vás zbaví obav o budoucnost.