Horká léta nejsou příliš oblíbená nikde na světě. Dává to docela smysl, jelikož horko, na rozdíl třeba od příjemného tepla, nesnáším příliš dobře. Vydržet se to samozřejmě dá, zvláště, pokud to trvá pouze několik málo dní. Problém je, že i u nás má takovéto počasí tendenci se neustále protahovat, což samozřejmě jen málokdo nese zrovna libě. Navíc každým rokem jsou tropické dny mnohem intenzivnější. Neustále je někde hlášen nový teplotní rekord. Tomuto počasí se musí efektivně vzdorovat, ideálně třeba na plovárně. Kdo však nechce chodit na veřejnou plovárnu, může si udělat na zahrádce svou vlastní.

Kačenka ve vodě

Samozřejmě je k tomu krom jiného nutná jedna důležitá věc, a sice pozemek. Bez toho by to nešlo. Na ten se dá postavit například nadzemní bazén. Obliba tohoto typu řešení je dnes na svém vrcholu, jelikož se jedná o poměrně efektivní a zároveň levnou záležitost. Kdo však touží si denně zaplavat, ten by se měl poohlížet po něčem jiném, daleko větším. K tomuto účelu je už vhodnější klasický bazén do země.

Více tvarů

Vodní plocha hned u verandy je velkou výhrou, i když její opečovávání samozřejmě stojí nějaké síly i peníze. nicméně tato investice skoro vždy stojí za to. Tradiční zapuštěné bazény je možné koupit v mnoha formách. Ty se od sebe odlišují nejen svými rozměry, ale samozřejmě také tvary. Kdo chce mít velkou vodní plochu a má k tomu přizpůsobený pozemek, v podstatě ho nic v rozletu nebrzdí. Pro plavání však není nezbytné zabrat půlku parcely. I menší bazény jsou k tomuto účelu vhodné, zvláště pokud mají podlouhlý, ideálně obdélníkový tvar. Výběr je však samozřejmě daleko bohatší.

Květ u bazénu

Dobré zastřešení

Stále častěji si majitelé zapuštěných bazénů pořizují i zastřešení. Nejedná se vždy o nic extra drahého, zvláště co se základních verzí zastřešení týče. To má za úkol hlavně tvořit stín nad hladinou a chránit vodu před nečistotami, které obvykle padají z nebe. Zastřešení se stěnami pak může sloužit i jako způsob, jak si prodloužit koupací sezónu.